Український форум фермерів / Ukrainian forum of farmers

це клуб друзів по птахівництву, тваринництву і іншим видам фермерської діяльності
 
ФорумПублікаціїОстанні зображенняЗареєструватисьВхід
Быстрый переход к сервисам: JPG-Net Видео Музыка фоторедактор Транслит radikal

Поділитися
 Найти сообщения с вашего последнего посещения

 Скважины, колодцы, насосы и насосные станции

Попередня тема Наступна тема Перейти донизу 
АвторПовідомлення
Михалич
Ветеран форуму
Ветеран форуму
Михалич


Ваше ім'я : Михалыч
Місто, область : Полтава
Повідомлення : 40130
Дата реєстрації : 08.06.2014
Вік : 57
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10



Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty06.04.15 15:02

...делимся опытом, что и как делал и что использует...


Повернутися до початку Перейти донизу
http://lph-u-mihalycha.prom.ua/
СветаFox
Початківець
Початківець
СветаFox


Ваше ім'я : Светлана
Місто, область : Московская, Владимирская
Повідомлення : 90
Дата реєстрації : 17.12.2015
Вік : 47

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty21.12.15 21:02

У меня большой вопрос. Скважина или колодец?
В деревне, где мы купили участок, нет ни одного колодца - у всех скважины 20-25 метров. Раньше было много ключей, с появлением скважин они остались только по берегам речки.
Наш участок 15 соток на вершине холма.
Вода нужна будет для хозяйственных нужд - водопровод в дом, санузел, кухня. И для полива.
Случается, что отключают электричество до суток. В основном, из-за сильного ветра и во время грозы.
Планируем жить там летом и на каникулах, т.е. водозабор будет нерегулярный.
Что же предпочесть?


Повернутися до початку Перейти донизу
Михалич
Ветеран форуму
Ветеран форуму
Михалич


Ваше ім'я : Михалыч
Місто, область : Полтава
Повідомлення : 40130
Дата реєстрації : 08.06.2014
Вік : 57
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10



Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty21.12.15 21:06

СветаFox пише:
Что же предпочесть?
СветаFox пише:
на вершине холма
...Вы уверенны, что в колодце в данном случае будет необходимый уровень воды?...
...как соседи решают вопрос с водой?..


Повернутися до початку Перейти донизу
http://lph-u-mihalycha.prom.ua/
Віктор71
Куратор форуму
Куратор форуму
Віктор71


Ваше ім'я : Віктор
Місто, область : Львів
Повідомлення : 4299
Дата реєстрації : 18.08.2014
Вік : 52
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty21.12.15 21:31

СветаFox, однозначно скважина,тем более на холме! Я у себя сначала вькопал колодец на 7 колец,водьі хватало только,чтобьі набрать ванну, пробурил скважину-весной качаю в бассейн сутки без перерьіва-не кончается,правда глубина скважиньі 65 метров!


Повернутися до початку Перейти донизу
СветаFox
Початківець
Початківець
СветаFox


Ваше ім'я : Светлана
Місто, область : Московская, Владимирская
Повідомлення : 90
Дата реєстрації : 17.12.2015
Вік : 47

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty21.12.15 21:38

Михалыч, у соседей скважины у всех.
Почему сомнения в скважине: без электричества воду не добудешь, без постоянного водозабора скважина может заилиться.
Колодец пугает возможной нехваткой воды.
Я уже столько начиталась, что голова кругом.


Повернутися до початку Перейти донизу
Михалич
Ветеран форуму
Ветеран форуму
Михалич


Ваше ім'я : Михалыч
Місто, область : Полтава
Повідомлення : 40130
Дата реєстрації : 08.06.2014
Вік : 57
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10



Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty21.12.15 21:40

СветаFox пише:
без постоянного водозабора скважина может заилиться.
...можно подключить через таймер с определённой периодичностью подкачки например на 5 минут...


Повернутися до початку Перейти донизу
http://lph-u-mihalycha.prom.ua/
Михалич
Ветеран форуму
Ветеран форуму
Михалич


Ваше ім'я : Михалыч
Місто, область : Полтава
Повідомлення : 40130
Дата реєстрації : 08.06.2014
Вік : 57
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10



Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty21.12.15 21:42

СветаFox пише:
без электричества воду не добудешь
...генератор в багажник и нет проблем с электричеством - главное, чтобы бензин или топливо было в наличии...


Повернутися до початку Перейти донизу
http://lph-u-mihalycha.prom.ua/
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец


Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4841
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 49
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty21.12.15 21:53

воду -можно и в запасе иметь на случай отключения электричества..а вот на время отсутствия-за скважиной должен приглядывать сосед..т.е прокачивать раз в неделю(примерно на день включать воду) ну и за исправностью смотреть.


Повернутися до початку Перейти донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
СветаFox
Початківець
Початківець
СветаFox


Ваше ім'я : Светлана
Місто, область : Московская, Владимирская
Повідомлення : 90
Дата реєстрації : 17.12.2015
Вік : 47

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 6:56

Михалыч, про таймер как-то не подумала :)
Даже странно - у меня все аквариумы на таймера, и электробатареи планируем на таймерах.
С генератором все правильно, но не сразу - финансово.

А в скважине воды может быть мало, или пропасть она может? С чем это связано?
Артезианскую скважину мы не потянем - в нашем районе это 200-220м. Только обычную, на песок.


Повернутися до початку Перейти донизу
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец


Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4841
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 49
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 8:48

СветаFox пише:
А в скважине воды может быть мало, или пропасть она может?
ну вообще скважины называют "вечными",условно конечно..но вообще вода не должна пропасть,бурят ведь до уровня -постоянного зеркала.у меня этим летом-полностью пересох колодец-20 метров,а скважина работала без перебоев-25 метров.


Повернутися до початку Перейти донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
СветаFox
Початківець
Початківець
СветаFox


Ваше ім'я : Светлана
Місто, область : Московская, Владимирская
Повідомлення : 90
Дата реєстрації : 17.12.2015
Вік : 47

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 9:22

Скважины вечные? Может, артезианские?
Сколько читаю, везде пишут, что неглубокие "песчаные" скважины максимум на 15 лет. Или это рекламный ход самих мастеров?

Алексей, я правильно понимаю, что скважина у вас всего на 5 метров глубже колодца, но в ней вода была, когда в колодце сухо? А если углубить колодец?
Тут читала историю одного украинца, которому корабли колодец: 10, 15, 25, 40 метров... А воды все нет. На 50 метрах у него кончились деньги и желание, вода так и не появилась. В итоге через год он сделал скважину 35 метров, а из неудавшегося колодца - бооольшой септик.


Повернутися до початку Перейти донизу
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец


Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4841
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 49
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 9:25

СветаFox, правильно-скважина на 5 метров только глубже
сами бурильщики-сказали "на твой век хватит".дачникам-соседям ,я тоже вызывал копать скважину,сказали тоже самое.в колодцы-нельзя делать септики..грязь не фильтруясь-попадает в ту самую скважину


Повернутися до початку Перейти донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец


Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4841
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 49
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 9:27

про "углубить колодец"-нет смысла..он уже вырыт до первого водоносного слоя.если копять дальше-может вообще "уйти вода"


Повернутися до початку Перейти донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
СветаFox
Початківець
Початківець
СветаFox


Ваше ім'я : Светлана
Місто, область : Московская, Владимирская
Повідомлення : 90
Дата реєстрації : 17.12.2015
Вік : 47

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 9:53

Может, я не так назвала, по неопытности. Нам тоже предлагали сделать скептик из бетонных колец - швы бетонируются, дно тоже. Периодически надо вызывать машину для откачки.
Это следующий этап нашего "марлезонского балета" - канализация.


Повернутися до початку Перейти донизу
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец


Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4841
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 49
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 9:55

СветаFox, вам на семью-достаточно двухметровой ямы-без всяких бетонирований


Повернутися до початку Перейти донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
Віктор71
Куратор форуму
Куратор форуму
Віктор71


Ваше ім'я : Віктор
Місто, область : Львів
Повідомлення : 4299
Дата реєстрації : 18.08.2014
Вік : 52
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 10:17

кубанец пише:
вам на семью-достаточно двухметровой ямы-без всяких бетонирований
Леша,дно бетонировать не надо,а вот бетонные кольца нужны!


Повернутися до початку Перейти донизу
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец


Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4841
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 49
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 10:24

Віктор71, согласен,у меня кирпичом выложено.у соседки-шиферные стенки,а уборная в огороде-просто яма земляная--но в ней воды не бывает конечно


Повернутися до початку Перейти донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
СветаFox
Початківець
Початківець
СветаFox


Ваше ім'я : Светлана
Місто, область : Московская, Владимирская
Повідомлення : 90
Дата реєстрації : 17.12.2015
Вік : 47

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 10:34

Не-не-не! Народ, я городская девочка, для меня будочка на краю огорода и душ из лейки - самый ужасный кошмар детства. Я хочу нормальный санузел в доме, с душевой кабиной, с раковиной, с горячей водой. И посуду мыть не в тазике. И чтоб все это утекало без следа.
Тогда и огород, и сад, и цветы - все в радость будет. Я за цивилизованную деревню! :)


Повернутися до початку Перейти донизу
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец


Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4841
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 49
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 10:36

СветаFox, ну а кто-что не так сказал?)))яма не нужна бетонированная -вот и всё


Повернутися до початку Перейти донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
СветаFox
Початківець
Початківець
СветаFox


Ваше ім'я : Светлана
Місто, область : Московская, Владимирская
Повідомлення : 90
Дата реєстрації : 17.12.2015
Вік : 47

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 10:43

Сейчас поговорила с местными строителями-бурильщиками. Они предлагают следующее: скважину (надо смотреть по месту, но скорее около 30м выйдет с асбестовыми трубами - не вредно ли?), канализация - четыре кольца с бетонированными швами и на дно толстая (до метра) подушка из песка и щебня слоями. Скважина от канализационной ямы на расстоянии 25 метров минимум.


Повернутися до початку Перейти донизу
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец


Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4841
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 49
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 10:46

СветаFox, асбест вреден при вдыхании-может засорить лёгкие..это на производстве и при распиле.где то уже на форуме писали про него.
глубина скважины-спасает от попадания грязных стоков,земля-лучший фильтр.
дли питья-поставите аква-фильтр,если вода сильно жёсткая-обратный осмос



Повернутися до початку Перейти донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
СветаFox
Початківець
Початківець
СветаFox


Ваше ім'я : Светлана
Місто, область : Московская, Владимирская
Повідомлення : 90
Дата реєстрації : 17.12.2015
Вік : 47

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 10:53

В общем, скважина с таймером, чтоб вода не застаивалась и канализация из бетонных колец - и будет мне Щастье :)



Повернутися до початку Перейти донизу
кубанец
Куратор форуму
Куратор форуму
кубанец


Ваше ім'я : Алексей
Місто, область : Кубань
Повідомлення : 4841
Дата реєстрації : 23.12.2014
Вік : 49
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 10:56

СветаFox, от скважины-сразу разводка в сад-огород и т.д
от летнего душа не отказывайся,как и от уборной-на случай отключения электричества.
жаль не у меня отдыхали вы летом-я бы показал как у меня устроена скважина


Повернутися до початку Перейти донизу
http://russian-dolzhanskya.ru
СветаFox
Початківець
Початківець
СветаFox


Ваше ім'я : Светлана
Місто, область : Московская, Владимирская
Повідомлення : 90
Дата реєстрації : 17.12.2015
Вік : 47

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty22.12.15 13:41

Алексей, не все потеряно - мы каждый год на неделю ездим на Должанку. ;) Ещё напрошусь.

Конечно, разводку сделаем. Ещё надо решить, как утеплять ввод воды в дом - у нас на сваях предполагается. Думаю, кабелем греющим.


Повернутися до початку Перейти донизу
Slavamaz
Справжній фермер
Справжній фермер
Slavamaz


Ваше ім'я : Ярослав
Місто, область : Ужгород, Закарпаття
Повідомлення : 1057
Дата реєстрації : 20.02.2016
Вік : 44
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 9:00

Цього року і у мене була епопея з водопостачанням..
Все почалося декілька років тому, коли рівень води в криниці катастрофічно став падати.
Спочатку перестало вистачати води на серйозні будівельні роботи, пов"язані з бетонуванням (залив перекриття, армопоясів і т.п.). Пізніше перестало вистачати для поливу саду, городу. Далі ситуація лиш усугублялася. Дійшло до того, що навіть для прання воду треба було використовувати з розумом. І от минулого року, коли останній дощ випав у травні а наступний лише в жовтні, настало справжнє пекло. Криниця фактично пересохла. Води в ній трохи було, але насос не закачував. На привозній воді ми жили більше трьох місяців. За цей час я спускався в криницю більше ста разів.. І чистив жили і трохи заглиблювався - толку особливого не було. Врешті решт викопав у дні свого роду котлованчика, туди встановив обрізаний барабан з автомат. пральної машини (він з нержавійки і має купу дірочок) і получився такий собі міні резервуарчик, в який стікалася ота остання жилка води, що лишилася. Відро води натікало десь за годину часу, але і то було досягненням на той час.
Ситуація виправилася після осінніх дощів, коли в Ужі, що протікає метрів за 300 від нас, рівень почав підніматись. В зимовий період все було гаразд, та я вже почав готуватись до того, що в наступному році (себто в 2016-му) почну робити якусь альтернативу.
Буріння свердловини в нормальному розумінні (під глибинний насос), розкіш для мене тепер непомірна.. Навіть якщо врахувати, що глибина порівняно не велика. Одним із більш прийнятних варіантів для мене, було забивання металевої труби меньшого діаметра до потрібної глибини. І от вже взимку, призбиравши трохи грошей, я купив 20 м товстостінної безшовної труби діаметром 50 мм і став чекати сприятливих днів..
Біля криниці у мене був викопаний приямок глибиною 1.70 м, в якому стояв поверхневий насос типу "безбашенка" і звідтам була зроблена вся розводка труб - на літню кухню, на стройку, на город і т.д. Тому прийняв рішення забивати трубу поряд з тим приямком.
І от в один з чудових літніх днів ми розпочали роботу.
Труба в такий спосіб забивається спеціальною установкою, оскільки загнати на таку глибину трубу кувалдою не реально. Устанвка являє собою міні-вишку, яка служить направляючою для труби і основою всього процесу. Знизу на трубу приварюється виточений товстий загострений наконечник і свердляться водозабірні дірки. Далі ця труба заправляється у вишку, на неї одягається спеціальна "бабка" (це така собі наковальня) по якій лупить здоровенний молот вагою 180 кг. Молот їздить по трубі, як по направляючій і піднімається механізмом ричажного типу через систему редукторів. Приводиться в дію трифазним мотором.

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]

І от почалася робота. До 9-го метра труба фактично залетіла, але далі почалася щільна порода. Ми ж то знаходимось фактичо на вулканічному масиві, тому граніту, базальту і слоєного каміння тут повно. Плюс, недалеко річка і де проходило русло пару століть тому, достеменно не відомо. Відтак зустрічаються шари дуже щільного збитого гравію.
Коли дійшли до 13-го метра, труба фактично стала. За день вдалося пройти всього 25 см.. Далі ніби пішло краще, але як виявилося, труба напоролася на здоровенний камінь, відбилася від нього і пішла в бік. Загнулася і заякорилася так, що атас. Витягали за допомогою двох домкратів на 20т і одного на 50т. Домкрати вдавлювали в грунт шматки бетону, дубові підкладки, залізні швеллєра, що ми підкладали під них, текли від напруги, але труба не піддавалася. Врешті решт десь на четвертий день земля аж здригнулася і діло пішло. Коли витягли, виявилося, що перших чотири метри відірвалося. Нічого не поробиш, докупляю трубу, точимо новий наконечник, свердлимо дірки водозабору, рівняємо витягнуту трубу і по новій.. На 14-му метрі знову натрапляємо на якусь породу і трубу знову загинає. Цього разу помітили вчасно і заякоритися вона не встигла, хоча й знову витягати прийшлося протягом трьох днів, бо процес цей повільний. Уявіть, яке зусилля треба докласти, щоб кілка від помідорів витягнути, а забитий він всього сантиметрів на 30. А тут 14 м не тупи
Нарешті показується наконечник із грунту. Труба має вигляд величезного лука, з "животом" у 1.5 м. Знову рівняємо і заганяємо втретє.. Не витримую, з самого ранку кроплю свяченою водою наконечник труби, місце куди плануємо забивати і в"яжу червону стрічку на вишку. Починаємо.. З острахом чекаю 13-го метра, іде зі скрипом, але йде.. По міліметру за удар, та повзе.. Біля 18-го метра знову щось тверде, та зі скрипом проходимо і цей шар.. Зрозуміло, що то далеко не за один день.. Врешті на позначці 20м і 30 см приймаємо рішення качнути воду.
Уявіть собі соломину 50 мм діаметром, яку загнали в грунт на висоту 7-го поверху аут . Насосом з такої глибини дістати брудну воду неможливо. Свердловина спочатку прокачується стислим повітрям. Запускаємо шланг в трубу , заводимо компресор і даємо тиск...
По троху починає випльовувати розчинену глину, каолін і шматочки бруду... Води нема.. Та ось виплюнуло щось трохи більше, потім ще більше, пішов пісочок, знову вода, більше, більше... Труба починає по трохи промиватись і зрештою за пів години "масажу" тиском, діло зрушило з місця... Вода потекла і навіть очистилась, що дало підставу вважати, що водозабірні дірки зупинились в камінні з піском... У глині такого забору води нема і вона так швидко не очищається... Продували таким методом свердловину протягом трьох днів.

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]

Трубу очистили від глини, піску і дрібного каміння до самого дна і на цьому перша частина була завершена. А чого перша чистина, спитаєте ви? Та тому, що то ще далеко не кінець.. Труба, що стирчить із землі хоч і з водою, та дістати її практично не можливо. До зеркала води в трубі 10м. Плюс, при водовідборі рівень в трубі ще більше падає, оскільки запасу в "50-ці" мало.. Тому поверхневі насоси не справляються. Для того, щоб насос зміг качати воду, його треба наблизити до зеркала води, а це означає, що треба знову копати.. радость . Тобто опустити насос під землю і наблизити його до води.


Повернутися до початку Перейти донизу
Slavamaz
Справжній фермер
Справжній фермер
Slavamaz


Ваше ім'я : Ярослав
Місто, область : Ужгород, Закарпаття
Повідомлення : 1057
Дата реєстрації : 20.02.2016
Вік : 44
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 9:26

Отже друга частина виявилася теж "веселою", хоч і не такою напруженою як перша. Від першого дня, коли почали забивати трубу, до вимкнення компресора після прокачки - пройшло півтора місяці.. Так-так, 1.5 міс нервів і поту...
Тепер же предстояла робота це все діло облагородити.
Як я вже писав вище, біля криниці у мене вже був приямок. Та він був замалий. Крім того, труба була забита не в самий приямок, а коло нього. Тому треба було зробити так, щоб труба получилася в середині приямка. А це означало, що потрібно було викопати яму навколо труби біля приямка на потрібну глибину, підкопатися під приямок, об"єднати одне з другим і забетонувати то все так, щоб врешті решт отримати одну забетоновану яму потрібного розміру. Не дарма кажуть, що переробляти важче, ніж з ноля робити.. Розрахунки показали, що приямок має мати глибину біля 3 м.. Висота другого поверху. смех Крім того, я собі придумав зробити таким чином, щоб мати можливість обирати звідки качати воду, чи з труби чи з криниці одним насосом не чіпаючи труби, а лише переключаючи крани. Це вносило певні коррективи у роботу. Три метрову яму я подолав за 2.5 дні.. Звісно, що викопувати треба було ширше, щоб було місце де розвертатись з лопатами.
Так виглядає відмітка 1.7 м. Попереду ще стільки ж.. (треба було копнути трохи глибше ніж 3 м, щоб підсипати дно гравієм і трохи підняти насос над поверхнею приямка)

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]

2.7 м.. Грунт і камені бувало поверталися після невдалого кидка лопатою назад.. Каска виручала смех

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]

Зрештою, ціль було досягнуто.. Етап встановлення опалубки і заливка бетоном залишився поза кадром як нецікавий.. А от про систему водозабору розкажу, але вже іншим разом, бо треба на роботу...


Повернутися до початку Перейти донизу
Даринка
V.I.P.
V.I.P.
Даринка


Ваше ім'я : Елена
Місто, область : Киев, Петропавловская Борщаговка
Повідомлення : 1524
Дата реєстрації : 06.01.2015
Вік : 53
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 9:49

привет Доброе утро Славик!!!!! Поздравляю с добычей ВОДЫ!!!! респект класс! класс! класс! у меня скважина 24 м, ниже, как показало у соседей там около 40, залегает сероводородная вода, дюже вонючая. Не знаю техническая вода или нет, но жесткость у нее 3,2, как и в Днепре, специально сдавала. Правда первый год шла бурая, с осадком железа. Слава Богу у нас не гранит!!!!! После тех страстей что ты описываешь атас начинаешь ценить свою глину)))))


Повернутися до початку Перейти донизу
Віктор71
Куратор форуму
Куратор форуму
Віктор71


Ваше ім'я : Віктор
Місто, область : Львів
Повідомлення : 4299
Дата реєстрації : 18.08.2014
Вік : 52
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 10:24

Серйозну роботу зробив,Ярослав!
Молодець класс!


Повернутися до початку Перейти донизу
Slavamaz
Справжній фермер
Справжній фермер
Slavamaz


Ваше ім'я : Ярослав
Місто, область : Ужгород, Закарпаття
Повідомлення : 1057
Дата реєстрації : 20.02.2016
Вік : 44
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 21:33

Отже продовження!
Як писав вище, хотів зробити можливість вибору резервуара водозабору (криниця/скважина)..
Для цього треба два крани. Один має бути перекритий, інший відкритий, або навпаки..
Крім того, для скважини придбав додатково зворотній клапан і йорш для труби..
все те добро видно на фото..
Крани завчасно зібрав на муфти. щоб потім лиш встановити їх на трубу..

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]

Під сам насос зварив металевий "стілець" і закріпив його до стінки приямка..

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]

Розводка заборних труб..
Вправо - до криниці, вліво - у трубу..

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]


Повернутися до початку Перейти донизу
Slavamaz
Справжній фермер
Справжній фермер
Slavamaz


Ваше ім'я : Ярослав
Місто, область : Ужгород, Закарпаття
Повідомлення : 1057
Дата реєстрації : 20.02.2016
Вік : 44
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 21:37

Гідроакумулятор я від"єднав від насоса і закріпив його на стіну окремо..
Мені так зручніше..

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]

Труби закріплені на опорах..

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]

Ну і насамкінець, зробив собі нарешті в середині освітлення і розетку, щоб якщо щось ремонтувати, не потрібно було подовжувачі тягати...

[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити це зображення]


Повернутися до початку Перейти донизу
Slavamaz
Справжній фермер
Справжній фермер
Slavamaz


Ваше ім'я : Ярослав
Місто, область : Ужгород, Закарпаття
Повідомлення : 1057
Дата реєстрації : 20.02.2016
Вік : 44
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 21:40

Останнім етапом стане влаштування підігріву насоса і гідроакумулятора..
Оскільки вода зі скважини йде холодна, на всіх частинах системи утворюється потужний конденсат. І якщо пластиковій трубі він не заважає, то металевим частинам системи життя не додає...
Також в планах встановлення електроклапанів замість шарових кранів на водозабірних трубах, щоб можна було перемикатися між джерелами водозабору із хати..


Повернутися до початку Перейти донизу
Даринка
V.I.P.
V.I.P.
Даринка


Ваше ім'я : Елена
Місто, область : Киев, Петропавловская Борщаговка
Повідомлення : 1524
Дата реєстрації : 06.01.2015
Вік : 53
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 22:28

Slavamaz пише:
на всіх частинах системи утворюється потужний конденсат
может вентиляцию пассивную???


Повернутися до початку Перейти донизу
Михалич
Ветеран форуму
Ветеран форуму
Михалич


Ваше ім'я : Михалыч
Місто, область : Полтава
Повідомлення : 40130
Дата реєстрації : 08.06.2014
Вік : 57
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10



Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 22:39

Slavamaz пише:
Мені так зручніше..
...проржавеет фланец или порвётся мембрана в баке будет очень неудобно менять...расширительные баки (хоть в отоплении, хоть для водоснабжения) всегда лучше подключать через кран-"американку", чтобы можно было безболезненно отсоединить оборудование/изделие...


Повернутися до початку Перейти донизу
http://lph-u-mihalycha.prom.ua/
Михалич
Ветеран форуму
Ветеран форуму
Михалич


Ваше ім'я : Михалыч
Місто, область : Полтава
Повідомлення : 40130
Дата реєстрації : 08.06.2014
Вік : 57
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10



Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty03.09.16 22:44

Slavamaz пише:
Крани
...лучше использовать также пластиковые...
Slavamaz пише:
то металевим частинам системи життя не додає...
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання]


Повернутися до початку Перейти донизу
http://lph-u-mihalycha.prom.ua/
Slavamaz
Справжній фермер
Справжній фермер
Slavamaz


Ваше ім'я : Ярослав
Місто, область : Ужгород, Закарпаття
Повідомлення : 1057
Дата реєстрації : 20.02.2016
Вік : 44
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty04.09.16 4:36

Даринка пише:
может вентиляцию пассивную???
Були такі думки. Може і спробую.
Що правда там то мені трохи не зручно робити..


Повернутися до початку Перейти донизу
Slavamaz
Справжній фермер
Справжній фермер
Slavamaz


Ваше ім'я : Ярослав
Місто, область : Ужгород, Закарпаття
Повідомлення : 1057
Дата реєстрації : 20.02.2016
Вік : 44
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty04.09.16 4:40

Михалыч пише:
.проржавеет фланец или порвётся мембрана в баке будет очень неудобно менять...расширительные баки (хоть в отоплении, хоть для водоснабжения) всегда лучше подключать через кран-"американку"

Бак знімається досить легко.
Відкручуються бобишки ПЕ труби рукою і трубки від"єднуються.
Сам бак висить на гаках, а не прикручений намертво..

Михалыч пише:
.лучше использовать также пластиковые...

Згідний! Та ті що на фото лежали на полці вдома, а не в магазині.. хихикаю


Повернутися до початку Перейти донизу
Даринка
V.I.P.
V.I.P.
Даринка


Ваше ім'я : Елена
Місто, область : Киев, Петропавловская Борщаговка
Повідомлення : 1524
Дата реєстрації : 06.01.2015
Вік : 53
Нагороди :
Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Love1510Скважины, колодцы, насосы и насосные станции 1810Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Kurits10


Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty
ПовідомленняТема: Re: Скважины, колодцы, насосы и насосные станции   Скважины, колодцы, насосы и насосные станции Empty04.09.16 10:21

Slavamaz пише:
трохи не зручно робити..
зато влажность меньше будет...а так сможешь грибы там выращивать, им как раз 80% влажности и надо, до +10 растут))))) мы тоже то что в наличии вначале сделали, потом поменяли на пластик. Так после вентиляции, правда еще и принудительную потом добавили, сырость уменьшилась, а то вода стояла. А железные части смазал муж от ржавщины раствором и краской тоже по ржавчине, раз в квартал обновлял, на 2 года хватило.


Повернутися до початку Перейти донизу
 

Скважины, колодцы, насосы и насосные станции

Попередня тема Наступна тема Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1

 Схожі теми

-
» Насосные станции Watomo
» Поверхносностные насосы Watomo
» Насосы для систем отопления
» Глубинные насосы Watomo
» Дренажные насосы Watomo

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Український форум фермерів / Ukrainian forum of farmers :: Двір, сад і город :: Благоустрій двору і саду :: Водопостачання-
Verification: 4480873de4d6d843